Stručné bio a princip výuky

Kurzy angličtiny a češtiny s Pájou

Výuka se netočí kolem učitele, ale studenta. Musí dávat smysl hlavně vám a vaši praxi – ať je to práce, nebo škola.

Modelové situace vás donutí reagovat jako ve skutečném životě. Všechno si vyzkoušíte v hlavní roli.

Když se člověk nudí, mozek vypíná. Čím líp se bavíte, tím víc se naučíte. Simple fact of life.

Klasická výuka podceňuje, jak je důležité, aby člověk „správně zněl“. Oceníte to na dovolené i při jednání.

Bio

1978

Důležité datum. Narodil jsem se (v Brně). Občas pořád řeknu, že jsem „brňák“. Budějičtí prominou:) Ten větší na fotce jsem já.

1996

Mezi jízdou na motorce a randěním jsem dokončil Gymnázium Táborská v Brně, přeložil několik knížek (JRR Tolkien a Terry Pratchett, moje celoživotní lásky) a začal objevovat kouzlo cestování a jazyků (ruštiny, němčiny a angličtiny).

2000

Studium managementu na dnešní Univerzitě Hradec králové zakončené bakalářskou zkouškou z cestovního ruchu. Spousta času stráveného cestováním na kole po Evropě s CK Herdeggen. Získal jsem licenci průvodce cestovního ruchu.

2004

Shakespeare, kvanta náročné angličtiny, skvělí lektoři a kamarádi, Masarykova Univerzita Brno. Už v roce 2003 jsem se pustil do soukromých lekcí angličtiny a začal jsem překládat. Magisterský diplom z anglistiky, následovaný kurzem pedagogiky na Karlově univerzitě

2006

Přesun z Brna do Budějovic, začátky podnikání, dvě krásné děti. Překládání a výuka angličtiny po budějických školách Educocenter a Sophia a dalších ze všech koutů republiky. Skupinová, individuální výuka, jazykové testování, podnikové kurzy. Poznal jsem spoustu lidí a spoustu přístupů, jak učit.

2009

Přesunul jsem se do vlastní kanceláře na Kubatově, kde jsem vedl individuální kurzy angličtiny, dál se prakticky i teoreticky vzdělával. Na základě zkušeností jsem rozvíjel svoji metodu: Maximálně prakticky – Modelové situace – Fun Fuctor – Správná výslovnost.

2014

Chtěl jsem zkusit něco nového, a tak jsem dokončil roční kurz pro soudní překladatele/tlumočníky na právnické fakultě MU Brno. Právní texty jsem sice zvládal, od učení mě to ale nezlákalo. Fun Fuctor nula. Dokonale jsem si ale obohatil slovní zásobu pro byznys kurzy.

2023

Přesun do krásné kanceláře na Krajinské a rozšíření výuky angličtiny i o výuku češtiny pro cizince, které jsem se věnoval už poslední dva roky. 

Provozovatel webu:
Mgr. Pavel Richter
Sídlo: Zd. Fibicha 1620/34
České Budějovice 37008
Provozovna: Krajinská 230/31
České Budějovice 37001
IČO 72521244
DIČ CZ7805313813

Přejít nahoru